Žáci přijatí na školy s uměleckým zaměřením pro rok 2018/19

Anastázie Nováková ze třídy M. Velemínského byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, obor kytara.

 

Magda Exnerová ze třídy Z. Vernerové byla přijata ke studiu na Pražské konzervatoři, obor populární zpěv. 

 

Žákyně tanečního oboru Nela Šelířová byla přijata na Taneční konzervatoř Praha - TCP.

 

Gratulujeme!

Úspěchy našich žáků v soutěžích ve školním roce 2017/18

Ústřední kolo soutěže MŠMT ve hře na dechové nástroje, Praha 3. 5. - 6. 5. 2018

Eliška Vítů ze třídy I. Latinákové získala 2. cenu ve hře na zobcovou flétnu 

 

Ústřední kolo soutěže MŠMT v sólovém a komorním zpěvu, Turnov 27. 4. -29. 4. 2018

Zora Kalinová ze třídy Z. Vernerové získala 1. cenu

 

Česko-slovenská harfová soutěžní přehlídka, Liberec 21. 4. 2018

Jana Marie Kyzlinková získala 2. cenu (1. kat.)

Sofie Hanžlová získala 2. cenu (2. kat.)

Anna Buriánková získala 2. cenu (4. kat.)

Veronika Čurdová získala 2. cenu (5. kat.)

Všechny žákyně jsou ze třídy V. Vaňkové.

 

Celostátní kytarová soutěž PRAGuitarra clássica, Praha 13. - 15. 4. 2018

Johana Kubátová ze třídy M. Velemínského získala 1. cenu

 

Soutěžní přehlídka populárního zpěvu v pražských ZUŠ, Praha 13. 4. 2018

Magda Exnerová ze třídy Z. Vernerové získala 1. cenu

Sára Čípová ze třídy K. Nedomy získala 2. cenu

 

Mezinárodní interpretační soutěž Pro Bohemia, Janáčkova konzervatoř v Ostravě 5. - 8. 4. 2018

Alena Veselá z klavírní třídy BcA. Anny-Adély Ludvíčkové získala čestné uznání

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře na dechové nástroje, Praha 20. - 23. 3. 2018

Eliška Vítů ze třídy I. Latinákové získala 1. cenu ve hře na zobcovou flétnu a postoupila do ústředního kola

Katarína Babičková ze třídy I. Latinákové získala 1. cenu ve hře na zobcovou flétnu

Anna Mahelková ze třídy I. Latinákové získala 2. cenu ve hře na zobcovou flétnu

Richard Kobza ze třídy K. Mezery získal 2. cenu ve hře na klarinet

Martin Fried ze třídy K. Mezery získal 2. cenu ve hře na klarinet

Benedikt Kobylka ze třídy K. Mezery získal 3. cenu ve hře na klarinet

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ v sólovém a komorním zpěvu, Praha 16. - 18. 3. 2018

Zora Kalinová ze třídy Z. Vernerové získala 1. cenu a postoupila do ústředního kola

Tomáš Příhoda ze třídy K. Nedomy získal 3. cenu

Anna Buriánková ze třídy Z. Vernerové získala čestné uznání

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ ve hře smyčcových souborů a orchestrů, Praha 14. 3. 2018

Smyčcový soubor ZUŠ Zbraslav pod vedením V. Mahelky získal 2. cenu

 

Klavírní soutěž Beethovenovy Teplice, Teplice 10. - 11. 3. 2018

Zuzana Litošová ze třídy BcA. Anny-Adély Ludvíčkové získala čestné uznání

 

Mezinárodní taneční soutěž v německém Selbu, 16. 2. 2018

Veronika Beranová a Nela Říhová získaly 2. cenu v kat. moderna - duet a postoupily na mistrovství světa ve Španělsku

Veronika Beranová získala 4. cenu v kat. moderna - sólo

Obě jsou žákyněmi tanečního oboru ZUŠ Zbraslav

balet selb

 

Festival Česká klavírní moderna dětem, Praha 27. - 28. 1. 2018

Naši školu reprezentovala Alena Veselá, žákyně BcA. Anny-Adély Ludvíčkové

 

Soutěž Talent Prahy 5, Praha 1. 12. 2017

Klarinetisté Richard Kobza a Martin Fried ze třídy K. Mezery získali 2. cenu a 28. února 2018 vystoupí na koncertě vítězů v Národním domě na Smíchově za doprovodu orchestru PKF - Prague Philharmonia

 

Mezinárodní harfová soutěž prof. Karla Patrase, Praha 16. - 19. 11. 2017

Jana Marie Kyzlinková získala čestné uznání (1. kat.) a cenu pro nejmladšího účastníka soutěže

Veronika Čurdová získala čestné uznání (4. kat.)

Anna Buriánková (4. kat.) získala zvláštní cenu za interpretaci skladby La Gimblette od Bernarda Andrèse, kterou též zahrála na koncertě vítězů v Sále B. Martinů

Všechny žákyně jsou ze třídy V. Vaňkové

 

Výtvarná soutěž "Neviditelná výstava" (téma Knihomolové a knihomolky)

Magdalena Brázdová získala hlavní cenu v kat. 14-18 let

Čestné uznání v kat. 14-18 let získaly Julie Štěpánová a Marie Štěpánová

Čestné uznání v kat. 6-13 let získaly Magdalena Korecká, Nikola Vejvodová a Barbora Kulhánková

Všechny žákyně jsou ze třídy E. Sokolové

 

Mezinárodní taneční soutěž Ave Bohemia 2017, Praha 2. - 6. 11. 2017

Veronika Beranová získala 3. cenu

Nela Říhová získala 4. cenu

IMG b0cf7b04193e3baeb2e8ba89c9c42f17 V 1 1

 

Mezinárodní taneční soutěž Baletní mládí 2017, Praha 22. 10. 2017

žákyně tanečního oboru Veronika Beranová získala 1. cenu v kat. moderní tanec

 

Gratulujeme!

Úspěchy našich žáků v soutěžích ve školním roce 2016/17

Ústřední kolo soutěže ZUŠ MŠMT ve hře na kytaru, Plzeň 19.-21. 5. 2017

Johana Kubátová získala 1. cenu

David Tvrdý získal 2. cenu

Anastázie Nováková získala 3. cenu

duo Johana Kubátová, Anastázie Nováková získalo 1. cenu

všichni žáci jsou ze třídy M. Velemínského

 

Mezinárodní kytarová soutěž Fernanda Sora, Frýdek-Místek 27.-29. 4. 2017

Johana Kubátová ze třídy M. Velemínského získala 3. cenu

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ MŠMT ve hře na kytaru, Praha 4.-6. 4. 2017

Johana Kubátová získala 1. cenu

Anastázie Nováková získala 1. cenu

David Tvrdý získal 1. cenu

duo Johana Kubátová, Anastázie Nováková získalo 1. cenu

Jan Černý získal 2. cenu

všichni žáci jsou ze třídy M. Velemínského

 

Jarní petrklíč, festival pro malé a mladé hudebníky a zpěváky, Praha 23. 3. 2017

Anna Buriánková, žákyně harfové třídy V. Vaňkové získala 1. cenu (kat. starší instrumentalisté)

Tomáš Charvát, žák klavírní třídy V. Vedrala získal 1. cenu (kat. starší instrumentalisté)

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ MŠMT ve hře na klavír, Praha 5.-9. 3. 2017

Jan Marsín ze třídy V. Vedrala získal čestné uznání

Emanuel Ježek ze třídy O. Smoliarova získal čestné uznání

Damian Sýkora ze třídy O. Smoliarova získal čestné uznání

 

Celostátní kytarová soutěž PRAGuitarra Clássica 2017, Praha 2.-4. 3. 2017

Johana Kubátová získala 2. cenu (II. kat.)

Anastázie Nováková získala čestné uznání (III. kat.)

6ákyně jsou ze třídy M. Velemínského

 

Krajské kolo soutěže ZUŠ MŠMT, soutěžní přehlídka pro jazzové soubory a ostatní orchestry, Praha 4. 3. 2017

Big Band Biskupská (společný projekt ZUŠ Biskupská a ZUŠ Zbraslav) pod vedením M. Tolknera získal 1. cenu

 

Mezinárodní kytarová soutěž L. Luthier Contest, Bratislava 4.-7. 11. 2016

Johana Kubátová ze třídy M. Velemínského získala 3. cenu

 

Mezinárodní soutěž AVE BOHEMIA, Praha 3.-7. 11. 2016

Naši školu úspěšně reprezentovaly žákyně tanečního oboru ze třídy E. Zápotocké:

Eliška Rajmonová získala 1. cenu (moderní tanec) a 4. cenu (klasický tanec)

Nela Říhová získala 3. cenu (moderní tanec)

Dominika Dostálová získala 4. cenu (moderní tanec)

 

image-0-02-05-9a4908a09beb8add1176922de799511a745f6e09d668846f0aa591cbdfcc0291-V

 

XIV. ročník mezinárodní písňové soutěže Bohuslava Martinů, Praha 21.-23. 10. 2016

Zora Kalinová ze třídy Z. Vernerové získala 2. cenu a cenu za nejlepší interpretaci písně B. Martinů v kat. 1A

 

Předávání ceny Nadace D. a V. Havlových VIZE 97, Pražská křižovatka, 5. 10. 2016

Žákyně harfového oddělení ze třídy V. Vaňkové s úspěchem vystoupily na slavnostním ceremoniálu předávání ceny Nadace D. a V. Havlových VIZE 97. Akce se konala 5. října 2016 u příležitosti nedožitých 80. narozenin prezidenta Václava Havla v Pražské křižovatce na Anenském náměstí v Praze.

 

Gratulujeme!

Úspěchy našich žáků v soutěžích ve školním roce 2015/16

Mezinárodní kytarová soutěž Zruč n. Sázavou 2016, 23.-25. 6. 2016
Johana Kubátová získala 1. cenu (II. kat.)
David Tvrdý získal 2. cenu (V. kat.)
Oba žáci jsou ze třídy M. Velemínského
 
Hradecké Guitarreando, celostátní soutěž v komorní hře, Hradec Králové 20. 5. 2016
Duo Karolína Kochmanová (flétna, je žákyní K. Mezery), David Tvrdý (kytara, je žákem M. Velemínského) získalo 2. cenu 
 
Ústřední kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou dechových nástrojů, Orlová 6.-7. 5. 2016
Trio zobcových fléten ze třídy I. Latinákové Anna Mahelková, Eliška Vítů, Michaela Hermanová získalo 2. cenu a navíc zvláštní ocenění za interpretaci skladby A. Davise Soup of the Evening
 
Celostátní soutěž v populárním zpěvu JUNIOR TALENT, Most 23. 4. 2016
Pěvecká dua ve složení Daniela Červenková, Sára Čípová (ze třídy K. Nedomy) a Aneta Hofmanová, Adéla Slámová (ze třídy Z. Vernerové) postoupila ve IV. kategorii (dua, tria a vokální skupiny) do finále. Ve finále, které se uskutečnilo 24. 5. v Mostě, získalo duo Daniela Červenková, Sára Čípová 2. cenu.
 
Harfový festival PRAH-A-HARP FESTIVAL, Praha 8.-10. 4. 2016
Naši školu s úspěchem reprezentovaly žákyně V. Vaňkové Veronika Čurdová (vystoupila na zahajovacím koncertě v Pálffyho paláci), Elen Horáková a Sofie Hanžlová (vystoupily na komorním koncertě v sále Gymnázia a HŠ hl. m. Prahy)
 
Celostátní kytarová soutěž Praguitarra Clássica 2016, Praha 7.-9. 4. 2016
Johanka Kubátová ze třídy M. Velemínského získala 2. cenu
 
Mezinárodní taneční soutěž Ave Bohemia, Praha 26. 3. 2016
Dominika Dostálová získala 1. cenu (kat. moderní tanec-sólo)
Veronika Beranová získala 1. cenu (kat. moderní tanec-sólo)
Dominika Dostálová a Veronika Beranová získaly 2. cenu (kat. duo)
Žákyně jsou ze třídy E. Zápotocké
 
Krajské kolo soutěže MŠMT v komorní hře s převahou dechových nástrojů, Praha 17. - 19. 3. 2016
Trio zobcových fléten Anna Mahelková, Eliška Vítů, Michaela Hermanová získalo 1. cenu s postupem do ústředního kola (kat. II b)
Trio zobcových fléten Eliška Vítů, Michaela Hermanová, Kristýna Tabačíková získalo 2. cenu (kat. III b)
Iva Latináková získala ocenění za pedagogickou činnost
 
Mezinárodní taneční soutěž Dance World Cup 2016, Selb, Německo, 13. 2. 2016
Marianna Maková a Tomáš Šťáhlavský získali 1. cenu (kategorie duo – národní tanec)
Ivana Měchurová získala 1. cenu (kategorie moderní tanec)
Eliška Rajmonová získala 1. cenu (kategorie národní tanec)
Všichni jmenovaní se zároveň nominovali na mistrovství světa v Jersey
Žáci jsou ze třídy E. Zápotocké
4 foto

Mezinárodní harfová soutěž prof. Karla Patrase, HAMU Praha 27.-29. 11. 2015
Veronika Čurdová získala 1. cenu (3. kat.)
Anna Buriánková získala 2. cenu (3. kat.)
Elen Horáková získala 2. cenu (1. kat.) a cenu pro nejmladšího účastníka
Sofie Hanžlová získala 3. cenu (1. kat.)
Všechny žákyně jsou ze třídy V. Vaňkové
 
Mezinárodní kytarová soutěž, ZUŠ Ladislava Stančeka, Prievidza, 18. 11. 2015
Johanka Kubátová ze třídy M. Velemínského získala 1. cenu a titul laureáta soutěže
 
Mezinárodní kytarová soutěž "L. Luthier Contest", Bratislava 13.-16.11. 2015
Naši školu s úspěchem reprezentovala Johanka Kubátová ze třídy M. Velemínského
 
Mezinárodní taneční soutěž Ave Bohemia, 7. 11. 2015, hotel Olšanka, Praha
1. místo:
- Španělský tanec (kat. charakterní tanec) - Žofie Vejvodová, Eliška Rajmonová, Natálie Tomečková, Ivana Měchurová, Julie Štěpánová, Marie Štěpánová
- This Is Me (kat. moderní tanec) - Ivana Měchurová
- Šeherezáda (kat. neoklasický tanec) - Eliška Rajmonová
2. místo:
- Ptáčátko (kat. klasický tanec) - Veronika Beranová
- To jsme my (kat. moderní tanec - duet) - Dominika Dostálová, Nela Říhová
 
Žákyně jsou ze třídy E. Zápotocké
 
Vzpomínkový koncert na Vlastimilu Pospíšilovou (významná organizátorka klavírních soutěží, koncertů a seminářů), Praha, Břevnovský klášter 17. 10. 2015
Naši školu úspěšně reprezentovala žákyně BcA. Anny-Adély Ludvíčkové Magdalena Sedláková
 
Gratulujeme!